Zwycięska próba generalna

Jarota Jarocin zakończyła zimowy okres przygotowawczy. W swoim ostatnim sparingu gracze trenera Piotra Garbarka pewnie pokonali Polonię Leszno 2:0.

Ostatnia gra kontrolna przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2021/22 wyśmienicie ułożyła się dla gospodarzy. Jarociniacy już w piątej minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Antoni Prałat, który pierwsze swoje piłkarskie kroki stawiał właśnie w Polonii Leszno. Przy jego trafieniu asystował Sebastian Kamiński. Następnie obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji, ale do przerwy więcej goli już nie zobaczyliśmy.

Po zmianie stron prowadzenie podwyższył Marcin Konopka, który kilka minut wcześniej pojawił się na placu gry. Młodzieżowiec wykorzystał rzut karny po faulu na 23-letnim Maćkowiaku. Gospodarze z łatwością dochodzili do kolejnych okazji i pokazali się w kilku dłuższych fragmentach z niezłej strony, choć zabrakło im głównie skuteczności pod bramką przeciwników. Tym samym pojedynek zakończył się wynikiem 2:0.

Jarota Jarocin w następną sobotę, 12 marca wznowi rundę rewanżową w III lidze gr. drugiej. Rywalem będzie Unia Janikowo. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano o godzinie 15:30.

Jarota Jarocin – Polonia Leszno 2:0 (1:0)
1:0 – Antoni Prałat (5′)
2:0 – Marcin Konopka (52′)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek (46’ – Karol Drażdżewski) – Piotr Stachowiak, Jędrzej Ludwiczak (46’ – Marcin Maćkowiak), Szymon Bogaczyk – Mateusz Dunaj (46’ – Wojciech Kryger), Szymon Komendziński (46’ – Marcin Konopka), Kacper Szymankiewicz (46’ – Igor Rybarczyk), Sebastian Kamiński (30’ – Zawodnik Testowany) – Mikołaj Jankowski (46’ – Mateusz Stochniałek), Krzysztof Bartoszak (46’ – Patryk Rzepka), Antoni Prałat (46’ – Zawodnik Testowany).