Zwycięskie rezerwy z Liderem

Cenny komplet punktów zapisali na swoim koncie piłkarze Jaroty II Witaszyce. Drużyna rezerw jarocińskiego klubu pokonała Lidera Swarzędz 5:3 w ramach rozgrywek Klasy Okręgowej.

Obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko. Pierwsza połowa toczyła się w szybkim tempie. Kilka groźnych strzałów oddali gospodarze, ale we wszystkich akcjach zawodziła skuteczność. Zemściło się to w jedenastej minucie. Wówczas błąd obrońcy JKS-u wykorzystał Szymon Kaczmarek, który dał prowadzenie swojej ekipy. Radość gości ze Swarzędza nie trwała długo, bo szybko do wyrównania doprowadził Mateusz Stochniałek. Na przerwę w lepszych humorach schodzili podopieczni Mirosława Czajki. Wszystko za sprawą pięknego trafienia autorstwa Antoniego Prałata zza pola karnego.

Drugą odsłonę świetnie rozpoczęli przyjezdni. Gola na 2:2 zdobył Kacper Vogel. Jednak kluczowe o losach całego pojedynku akcje wykończył Antoni Prałat. 18-latek w krótkim odstępie czasowym strzelił kolejne dwie bramki i został jednym z głównych bohaterów. Przeciwnicy JKS-u co prawda w między czasie jeszcze raz pokonali Dominika Komorniczaka, ale wynik tego starcia w końcówce ustalił Wojciech Kryger. Tym samym niedzielna konfrontacja zakończyła się wygraną Jaroty II 5:3.

To zwycięstwo drugiej drużynie dało awans na dziewiąte miejsce w tabeli. Rezerwy pierwszą część sezonu 2021/22 zakończą wyjazdowym meczem z Lotnikiem Poznań, który odbędzie się 27 listopada o godz. 13:00.

Jarota II Witaszyce – Lider Swarzędz 5:3 (2:1)
0:1 – Szymon Kaczmarek (11’)
1:1 – Mateusz Stochniałek (14’)
2:1 – Antoni Prałat (38’)
2:2 – Kacper Vogel (52’)
3:2 – Antoni Prałat (61’)
3:3 – Szymon Kaczmarek (73’)
4:3 – Antoni Prałat (74’)
5:3 – Wojciech Kryger (86’)

Jarota II Witaszyce: Dominik Komorniczak – Piotr Stachowiak, Szymon Bogaczyk (65′ – Kacper Boruta), Antoni Bzodek, Bartosz Kantek, Mikołaj Kowalski, Patryk Rzepka, Mateusz Stochniałek (87’ – Aleksander Pisarczyk), Antoni Prałat (87’ – Mariusz Idziorek), Marcin Łażewski (70’ – Maurycy Skowroński), Wojciech Kryger.