Zwycięstwo juniorów młodszych

Pierwszą wygraną w rundzie wiosennej sezonu 2017/18 odnieśli podopieczni Kamila Stefaniaka. Juniorzy młodsi pokonali na wyjeździe Polonię Chodzież 3:1.

Spotkanie w ramach trzeciej wiosennej kolejki w Lidze Wojewódzkiej lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w pierwszym kwadransie gry po samobójczym trafieniu jednego z zawodników jarocińskiej drużyny. Piłkarze z Jarocina nie załamali się i stwarzali zagrożenie pod bramką swoich rywali. W 37. minucie gola dla Jaroty zdobył Filip Glinkowski, a na minutę przed zakończeniem pierwszej części gry do siatki trafił Jakub Orzłowski. Po zmianie stron na boisku istniał już tylko jarociński zespół, który upatrywał swoich szans na podwyższenie prowadzenia. Ostatecznie wynik meczu w 67. minucie ustalił rezerwowy Bartosz Bogaczyk.

–  Oczywiście cieszy nas zwycięstwo na trudnym terenie. Jestem bardzo zadowolony z zawodników, ponieważ potrafili się podnieść po straconej bramce samobójczej. Dziś na boisku było widać determinację i zaangażowanie, co przełożyło się na naszą końcową wygraną – skomentował mecz w Chodzieży, trener juniorów młodszych, Kamil Stefaniak.

Polonia Chodzież – Jarota Jarocin 1:3 (1:2)

Jarota Jarocin: Miłosz Sobkowiak (77’ – Dominik Jarecki), Antoni Bzodek, Mikołaj Kowalski (41’ – Bartosz Stefaniak), Przemysław Fiołka, Piotr Stachowiak, Filip Glinkowski (75’ – Aleks Biadaszkiewcz), Bartosz Karolczak, Mateusz Klapczyński (63’ – Bartosz Bogaczyk), Damian Krzyżaniak, Kacper Litka (68’ – Kajetan Oleśków), Jakub Orzłowski