Zwycięstwo w Gnieźnie

W przedostatnim meczu kontrolnym zespół Jaroty Jarocin pokonał na wyjeździe Mieszko Gniezno 3:2. Dla jarocińskiej drużyny gole strzelili Krzysztof Bartoszak, Mateusz Dunaj i Piotr Skokowski.

Sobotnie spotkanie z piątą ekipą trzecioligowych rozgrywek obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. Jako pierwszy bramkarza rywali spróbował zaskoczyć Marcin Maćkowiak, ale futbolówka po jego strzale z dystansu poszybowała nad poprzeczką. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy po upływie dwudziestu minut. Futbolówkę na trzydziestym metrze przejął Patryk Kieliba i ruszył odważnie w kierunku pola karnego miejscowych, następnie oddał silne uderzenie, które obronił co prawda Sławomir Janicki. Jednak przy dobitce Bartoszaka nie miał już większych szans. Gospodarze odpowiedzieli po stałym fragmencie gry, choć przewinienia w postaci – zagrania ręką tuż przed szesnastką nie było.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy obie ekipy powinny wyjść na prowadzenie. Najpierw napastnik JKS-u przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem, a tuż przed zmianą stron nieznacznie pomylił się Damian Pawlak. Nasi przeciwnicy też mieli swoją okazję, ale zmarnowali ją po kontrze. Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry. Ponownie bliski szczęścia był Bartoszak. Nie wykorzystane sytuacje zemściły się w 65. minucie. Wtedy kontrowersyjną decyzją podjął sędzia liniowy, który uznał że piłka nie opuściła boiska, choć wszyscy byli innego zdania. Ten fakt wykorzystał piłkarz z Gniezna i podopieczni trenera Piotra Garbarka musieli odrabiać straty.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Patryk Kieliba. Futbolówka trafiła wprost na nogę Mateusza Dunaja. Wychowanek Jaroty zachował zimną krew i wpisał się na listę strzelców. W samej końcówce nasi gracze mogli cieszyć się z trzeciego trafienia. Autorem zwycięskiej bramki z rzutu wolnego był kapitan – Piotr Skokowski. Jarociniacy przed inauguracją drugiej części sezonu 2019/20 rozegrają jeszcze sparing z Wartą Sieradz.

Mieszko Gniezno – Jarota Jarocin 2:3 (1:1)
0:1 – Krzysztof Bartoszak (20’)
1:1 – Jakub Jandy (30’)
2:1 – Krzysztof Biegański (65’)
2:2 – Mateusz Dunaj (75’)
2:3 – Piotr Skokowski (88’)

Jarota Jarocin: Marcin Antczak – Sebastian Golak, Dawid Idzikowski, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski, Kacper Szymankiewicz, Patryk Kieliba, Damian Pawlak – Krzysztof Bartoszak.

Na zmianę wchodzili: Sebastian Kmiecik, Jędrzej Ludwiczak, Szymon Gałczyński, Mateusz Dunaj, Damian Krzyżaniak, Wiktor Smołaga, Miłosz Kowalski.