Zwycięstwo w Wolinie!

Z ważną wygraną do Jarocina wrócili piłkarze trenera Piotra Garbarka. Żółto-czerwono-niebiescy w sobotę pokonali na wyjeździe zespół Vinety Wolin 2:1.

Pierwszą groźniejszą sytuację zobaczyliśmy w 27. minucie po strzale głową Marcina Maćkowiaka, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z graczy gospodarzy. Vineta nie potrafiła odpowiedzieć składną akcją. Chwilę później bliski szczęścia był Sebastian Kamiński. Pomocnik Jaroty nieznacznie jednak przestrzelił. Na przerwę w lepszych humorach schodzili gracze z Jarocina, prowadząc dzięki trafieniu Mikołaja Jankowskiego, który wykorzystał świetne podanie Maćkowiaka.

JKS po zmianie stron nadal atakował, czego efektem była bramka strzelona w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Tym razem na listę strzelców wpisał się stoper – Marcin Maćkowiaka. Przy tym trafieniu asystował Jankowski. Do końca meczu nasi piłkarze skupili się przede wszystkim na defensywie, mają z tyłu głowy co wydarzyło się w Gniewinie. W ostatniej minucie doliczonego czasu przez sędziego miejscowi zdołali jeszcze pokonać Lorka, ale trzy punkty wróciły do Jarocina!

Podopieczni Piotra Garbarka po dwunastej serii gier zajmują trzynastą lokatę w tabeli. W kolejnym swoim starciu – 22 października ekipa Jaroty podejmie Błękitnych Stargard przed własną publicznością.

Vineta Wolin – Jarota Jarocin 1:2 (0:1)
0:1 – Mikołaj Jankowski (45′)
0:2 – Marcin Maćkowiak (59′)
1:2 – Adrian Skorb (90+4′)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Piotr Stachowiak, Marcin Maćkowiak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski, Michał Grobelny, Michał Marszałkiewicz (88′ – Szymon Bogaczyk), Sebastian Kamiński (88′ – Szymon Soiński), Mikołaj Jankowski (75′ – Marcin Konopka), Emil Jędraszak (75′ – Dominik Konopacki), Krzysztof Bartoszak.