Zwycięstwo z Gołuchowem

Jarota Jarocin w swoim przedostatnim spotkaniu sparingowym pokonała LKS Gołuchów 2:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się wychowanek JKS-u, Miłosz Kowalski.

Środowy pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W szóstej minucie wpadła pierwsza bramka w meczu. Na dośrodkowanie z lewej strony boiska zdecydował się Piotr Skokowski. Co prawda futbolówka po drodze zmieniła jeszcze lot, po tym jak głową odbił ją obrońca gości, ale napastnik Jaroty technicznym uderzeniem z szesnastego metra pokonał bramkarza z Gołuchowa. Po kwadransie gry żadna z drużyn nie uzyskała znaczącej przewagi. W 30. minucie nasi zawodnicy domagali się rzutu karnego na jednym z graczy testowanym. Sędzia nie zauważył jednak przewinienia, co wzbudziło wiele kontrowersji. Ostatecznie wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron do ataku ruszyli podopieczni Piotra Garbarka. Przed szansą stanął piłkarz testowany, ale piłka po jego strzale nieznacznie minęła światło bramki. Rywale mniej szczęścia mieli w 54. minucie. Wtedy kolejnym skutecznym strzałem popisał się Miłosz Kowalski i na tablicy wyników było 2:0. Ekipa „Żubra” swoich szans szukała po stałych fragmentach. W ich grze zdecydowanie brakowało celnych strzałów. W końcówce spotkania wynik mógł ustalić jeszcze Dawid Krzyżaniak, ale piłka po jego silnym uderzeniu powędrowała obok słupka.

Jarociniacy ostatni mecz kontrolny tego lata rozegrają w piątek, 26 lipca w Kleczewie. Rywalem naszej drużyny będzie miejscowy Sokół. Początek tego starcia zaplanowano o na godzinę 18:00.

Jarota Jarocin – LKS Gołuchów 2:0 (1:0)
6’ – Miłosz Kowalski (1:0)
54’ – Miłosz Kowalski (2:0)

Jarota Jarocin (1 połowa): Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Igor Skowron, Jędrzej Ludwiczak, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Szymon Komendziński, Mateusz Dunaj, Dawid Krzyżaniak, Miłosz Kowalski, Zawodnik Testowany.

Jarota Jarocin (2 połowa): Bartosz Kubiak, Piotr Skokowski, Mikołaj Kowalski, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Stachowiak,Zawodnik Testowany, Dawid Idzikowski, Mateusz Dunaj, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Miłosz Kowalski.