Zwycięstwo z rezerwami Ostrovii

W 1/16 finału Okręgowego Pucharu Polski pokonaliśmy rezerwy ostrowskiego klubu 2:1. Bramki dla naszej drużyny strzelali Marcin Banaszak i Piotr Skokowski. Smobójcze trafienie zaliczył również obrońca JKS-u.

Pucharowe starcie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. To oni niespodziewanie w szóstej minucie objęli prowadzenie po trafieniu samobójczym Marcina Banaszaka, który głową skierował futbolówkę do własnej bramki. Gracze z Jarocina szybko jednak odpowiedzieli. Swoją dobrą okazję miał Patryk Rzepka, ale jego strzał instynktownie obronił bramkarz z Ostrowa Wielkopolskiego. W 18. minucie mogliśmy cieszyć się z pierwszego gola w wykonaniu jarocińskiej ekipy. Jakub Czapliński dośrodkował wprost na głowę Marcina Banaszaka. Obrońca JKS-u pewnym uderzeniem pokonał golkipera rezerw ostrowskiego klubu. W pierwszej części gry bliski szczęścia był Gabriel Sołtysiak. Jednak jego próba zakończyła się niepowodzeniem i obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku remisowym.

Po zmianie stron akcje rozgrywane były na połowie naszych przeciwników. Pięć minut po wznowieniu gry doskonałą sytuacje zmarnował Beniamin Wrembel. W 56. minucie na boisku pojawił się Mateusz Dunaj, który wprowadził sporo ożywienia w grze swojego zespołu. Chwilę po wejściu na murawę wychowanek naszego klubu otrzymał dokładne prostopadłe podanie od Patryka Rzepki. Sędzia dopatrzył się przewinienia i podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Piotr Skokowski. W ostatnim kwadransie zespół z Jarocina co jakiś czas stwarzał zagrożenie w polu karnym rywali, ale nie musiał grać na aż tak wysokich obrotach, bo wynik premiował ich awansem do kolejnej rundy.

Jarota Jarocin w 1/8 finału zmierzy się z Zefką Kobyla Góra. Ten pojedynek zaplanowano na 10 października.

Ostrovia II Ostrów Wlkp. – Jarota Jarocin 1:2 (1:1)
1:0 – Marcin Banaszak sam. (8′)
1:1 – Marcin Banaszak (18′)
1:2 – Piotr Skokowski (63′)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Daniel Tomaszewski, Marcin Banaszak, Krzysztof Czabański, Piotr Skokowski – Gabriel Sołtysiak (56′ – Mateusz Dunaj), Patryk Rzepka (80′ – Jakub Klauza), Jakub Czapliński, Dawid Piskuła (67′ – Szymon Komendziński), Mateusz Molewski – Beniamin Wrembel.