Zwycięstwo za „sześć punktów”

Jarota pokonała na wyjeździe KP Starogard Gdański 3:1. Jarociniacy tym samym samym zbliżyli się w tabeli do trzech innych zespołów, z którymi będą walczyć o pozostanie w III lidze.

Żółto-czerwono-niebiescy w świetnym stylu ograli ekipę ze Starogardu Gdańskiego. Jest to siódma wygrana JKS-u w sezonie 2021/22. Podopieczni trenera Piotra Garbarka od początku byli częściej w posiadaniu piłki i próbowali kilka razy zaskoczyć golkipera gospodarzy – Arkadiusza Moczadło. Ponadto nasi piłkarze wraz ze sztabem szkoleniowym w trakcie pierwszej połowy domagali się odgwizdania dwóch jedenastek przez sędziego, który był jednak innego zdania. Na pierwszego gola musieliśmy poczekać do czterdziestej piątej minuty, kiedy pięknym strzałem z blisko trzydziestu metrów popisał się Piotr Skokowski. Na przerwę w znacznie lepszych humorach schodzili więc gracze z Jarocina.

Po zmianie stron przewaga Jaroty nadal była widoczna na murawie. Potwierdził to Patryk Rzepka w 61. minucie. Wychowanek pewnym uderzeniem z bliskiej odległości na „raty” pokonał bramkarza KP. Kilka chwil później na tablicy wyników było już 3:0. Znów na listę strzelców wpisał się kapitan jarocińskiej drużyny. „Skoki” wykonał dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, a futbolówka minęła wszystkich zawodników i zatrzepotała w siatce. Gospodarze mieli swoje okazje w ostatnim kwadransie gry. Na wysokości zadania stanął też Karol Drażdżewski, który obronił rzut karny! Ostatecznie honorowe trafienie dla zespołu z województwa pomorskiego w końcówce zanotował Serhij Napałow.

Jarociniacy w kolejnym spotkaniu na własnym boisku podejmą Stolem Gniewino. Ten pojedynek odbędzie się w sobotę, 28 maja o godzinie 17:00 na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej 6.

KP Starogard Gdański – Jarota Jarocin 1:3 (0:1)
0:1 – Piotr Skokowski (45′)
0:2 – Patryk Rzepka (61′)
0:3 – Piotr Skokowski (64′)
1:3 – Serhij Napałow (84′)

Jarota Jarocin: Karol Drażdżewski – Szymon Komendziński, Marcin Maćkowiak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski, Kacper Szymankiewicz, Sebastian Kamiński, Patryk Rzepka (70′ – Mikołaj Jankowski), Wojciech Kryger (73′ – Shoma Shimada), Antoni Prałat (73′ – Marcin Konopka), Krzysztof Bartoszak (90′ – Piotr Jakubowski).

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ JKS Jarota – Jarocińska III liga”.